rtMedia - en to sv translation catalogue (413 entries)

en:  You must
sv: Du måste

en:  day
sv: dag

en:  hour
sv: timme

en:  minute
sv: minut

en:  second
sv: sekund

en:  to something other than the default for it to work.
sv: till något annat än standard för att det ska fungera

en: %s added %d %s
sv: %s lade till %d %s

en: %s added a %s | %s added %d %s.
sv[0]: %s lade till en %s

en: %s ago
sv: %s sedan

en: 1 hour | %s hours
sv[0]: 1 timme

en: 1 minute | %s minutes
sv[0]: 1 minut

en: 1 second | %s seconds
sv[0]: 1 sekund

en: : Can't Create Database table. Please check create table permission.
sv: : Kan inte skapa databastabell. Kontrollera create table permission.

en: <strong>Friends</strong> - Visible to user's friends
sv: <strong>Vänner</strong> - Synlig för användarens vänner

en: <strong>Logged in Users</strong> - Visible to registered users
sv: <strong>Inloggade användare</strong> - Synliga för registrerade användare

en: <strong>Private</strong> - Visible only to the user
sv: <strong>Privat</strong> - Bara synlig för användaren

en: <strong>Public</strong> - Visible to the world
sv: <strong>Offentlig</strong> - Synlig för alla

en: Add Album
sv: Lägg till album

en: Add a link to rtMedia in footer
sv: Länka till rtMedia i sidfoten

en: Add link to footer
sv: Lägg till länk i sidfoten

en: Add media attributes and categories them.
sv: Lägg till mediaattribut och kategorisera dem.

en: Add more files
sv: Lägg till fler filer

en: Add rtMedia menu to WordPress admin bar for easy access to settings and moderation page (if enabled).
sv: Lägg till en rtMedia-meny i WordPress admin bar.

en: Album Creation Control
sv: Kontrollera skapandet av album

en: Album List
sv: Albumlista

en: Album Name :
sv: Albumets namn :

en: Album Privacy
sv: Sekretess för album

en: Album Title :
sv: Albumtitel :

en: Albums
sv: Album

en: All
sv: Alla

en: All Albums
sv: Alla album

en: All Group Members
sv: Alla gruppmedlemmar

en: All media from BP Album has been imported.
sv: Alla mediaobjekt från BP Album har importerats

en: All members
sv: Alla medlemmar

en: Allow Upload
sv: Tillåt uppladdning

en: Allow upload from activity stream
sv: Tillåt uppladdningar via aktivitetsflödet

en: Allow upload using status update box present on activity stream page
sv: Tillåt uppladdning via statusuppdateringsrutan i aktivitetsflödet

en: Allow user to comment on uploaded media
sv: Tillåt användare att kommentera uppladdade mediaobjekt

en: Allow users to set privacy for their content
sv: Tillåt användarna att ställa in sekretess för sina mediaobjekt

en: Allowed File Formats
sv: Tillåtna filformat

en: Allows you to upload a particular media type on your post.
sv: Tillåter dig att ladda upp en viss mediatyp i ditt inlägg.

en: Also add my affiliate-id to rtMedia footer link
sv: Lägg till mitt affiliate-id i rtMedia-länken i sidfoten

en: Are you a developer?
sv: Är du en utvecklare?

en: Are you sure you want to delete the selected media?
sv: Är du säker du att du vill radera detta?

en: Are you sure you want to delete this Album?
sv: Är du säker på att du vill radera albumet?

en: Are you sure you want to delete this comment?
sv: Är du säker på att du vill radera kommentaren?

en: Are you sure you want to delete this media?
sv: Är du säker på att du vill radera mediaobjektet?

en: Are you sure you want to move the selected media?
sv: Är du säker på att du vill flytta det valda medieobjektet?

en: Atleast one Media Type Must be selected
sv: Minst en mediatyp måste väljas

en: Attach Files
sv: Bifoga filer

en: Audio Playlist
sv: Spellistor

en: BP-Album is active on your site and will cause problems with the import.
sv: BP-Album är aktiverat och kan orsaka problem för importeringen.

en: Back
sv: Tillbaka

en: Blocked Temperorily
sv: Tillfälligt blockerad

en: BuddyPress Media 2.6 requires a database upgrade.
sv: BuddyPress Media 2.6 kräver en uppgradering av databasen.

en: Bug Report
sv: Buggrapport

en: Bulk media edit
sv: Redigera media i mängd

en: Buy Now
sv: Köp nu

en: Category
sv: Kategori

en: Clean up Later
sv: Rensa senare

en: Clean up Now
sv: Rensa nu

en: Click
sv: Klicka

en: Click Here
sv: Klicka här

en: Click here to deactivate BP-Album and continue importing
sv: Klicka här för att inaktivera BP-album och fortsätta importera

en: Close
sv: Stäng

en: Close (Esc)
sv: Stäng (Esc)

en: Coming Soon !!
sv: Kommer snart!

en: Comment
sv: Kommentar

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Comments: 0/0 (No comments to import)
sv: Kommentarer: 0/0 (Inga kommentarer att importera)

en: Congratulations!
sv: Gratulerar!

en: Contact Us
sv: Kontakta oss

en: Could not read file.
sv: Filen kunde inte läsas.

en: Create
sv: Skapa

en: Create Album
sv: Skapa album

en: Create New Album
sv: Skapa nytt album

en: Crop
sv: Beskär

en: Currently your network allows uploading of the following file types. You can change the settings <a href="%s">here</a>.<br /><code>%s</code></span>
sv: Ditt nätverk tillåter uppladdning av följande filtyper. Du kan ändra inställningarna <a href="%s">här</a>.<br /><code>%s</code></span>

en: Custom CSS
sv: Egen CSS

en: Custom rtMedia CSS container
sv: Egen CSS för rtMedia

en: Default Privacy
sv: Standardinställningar för sekretess

en: Default privacy
sv: Standardinställning för sekretess

en: Delete
sv: Radera

en: Delete Album
sv: Radera album

en: Delete Comment
sv: Radera kommentar

en: Delete Media
sv: Radera media

en: Delete Selected media from the album.
sv: Radera valt mediaobjekt från albumet.

en: Description:
sv: Beskrivning :

en: Details
sv: Detaljer

en: Direct URL upload
sv: Direktuppladdning från URL

en: Display
sv: Visa

en: Done
sv: Klart

en: Download Button For Media
sv: Nedladdningsknapp för mediaobjekt

en: Drop files here
sv: Släpp filerna här

en: Drop your files here
sv: Släpp filerna här

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit Album
sv: Redigera album

en: Edit Album :
sv: Redigera :

en: Edit Media
sv: Redigera mediaobjekt

en: Email
sv: E-post

en: Empowering your community with
sv: Förbättra din community med

en: Empty Comment is not allowed.
sv: Tomma kommentarer är inte tillåtna.

en: Enable
sv: Möjliggör

en: Enable JSON API
sv: Tillåt JSON API

en: Enable Media on BuddyPress Groups
sv: Tillåt mediaobjekt i BuddyPress-grupper

en: Enable Media on BuddyPress Profile
sv: Tillåt mediaobjekt i BuddyPress-profiler

en: Enable media in group
sv: Tillåt mediaobjekt i grupper.

en: Enable media in profile
sv: Tillåt mediaobjekt i profiler.

en: Enable privacy
sv: Möjliggör sekretessinställningar

en: Enable privacy in rtMedia
sv: Tillåt sekretessinställningar i rtMedia

en: Enter an album name.
sv: Fyll i namn på albumet.

en: Error During Migration, Please Refresh Page then try again
sv: Ett fel uppstod under migreringen, ladda om sidan och försök igen.

en: Error Uploading File
sv: Ett fel uppstod vid uppladdning

en: Error creating attachment for the media file, please try again
sv: Det uppstod ett fel när bilagan skulle skapas, försök igen.

en: Error in updating Media
sv: Ett fel uppstod när mediaobjektet skulle uppdateras

en: Fail to regenerate thumbails
sv: Regenerering av tumnaglar misslyckades

en: Failed
sv: Misslyckades

en: FavList
sv: Favoritlista

en: File Extensions
sv: Filändelser

en: File Upload
sv: Filuppladdning

en: File not supported
sv: Filen tillåts inte

en: File type not allowed.
sv: Filtypen tillåts inte.

en: For group uploads, BuddyPress groups privacy is used.
sv: För uppladdningar i grupper används sekretessinställningarna från BuddyPress-gruppen.

en: Free Support
sv: Gratis support

en: Global Albums
sv: Globala album

en: Go PRO!
sv: Skaffa PRO!

en: Go to page no :
sv: Gå till sida nr :

en: Group Admin only
sv: Bara gruppadministratörer

en: Group Admins and Mods only
sv: Bara gruppadministratörer och moderatorer

en: Group Albums
sv: Gruppalbum

en: Height
sv: Höjd

en: Hide
sv: Dölj

en: Hire Us
sv: Anlita oss

en: Homepage
sv: Startsida

en: However, a lot of unnecessary files and a database table are still eating up your resources. If everything seems fine, you can clean this data up.
sv: Det finns fortfarande många onödiga filer och en databastabell som tar upp plats i onödan. Om allt ser ok ut kan du rensa bort dem.

en: I have taken a backup of the database and files of this site.
sv: Jag har säkerhetskopierat databasen och alla filer.

en: I just imported bp-album to @buddypressmedia http://rt.cx/rtmedia on %s
sv: Jag importerade just bp-album till @buddypressmedia http://rt.cx/rtmedia på %s

en: I use @buddypressmedia http://rt.cx/rtmedia on %s
sv: Jag använder @buddypressmedia http://rt.cx/rtmedia på %s

en: If you have developed a rtMedia compatible theme and would like it to list here, please email us at
sv: Om du har utvecklat ett rtMedia-kompatibelt tema och vill ha det listat här, kontakta oss på

en: Image
sv: Bild

en: Image Sizes
sv: Bildstorlekar

en: Insert from URL
sv: Infoga från URL

en: Integrating CubePoints/myCRED with rtMedia, you can reward users with virtual points on rtMedia activities.
sv: Genom att integrera CubePoints/myCRED med rtMedia kan du belöna användare med virtuella poäng för rtMedia-aktiviteter.

en: It will migrate following things
sv: Den kommer att migrera följande saker

en: Just to improve our service we would like to know the reason for you to leave us.
sv: För att förbättra vår tjänst vill vi gärna veta varför du lämnar oss.

en: Like
sv: Gilla

en: Likes
sv: Gillade

en: Live Demo
sv: Live demo

en: Load More
sv: Ladda flera

en: Load default rtMedia styles. You need to write your own style for rtMedia if you disable it.
sv: Använd rtMedias inbyggda css. Om inte måste du skriva egen.

en: Load more
sv: Ladda flera

en: Loading media
sv: Laddar mediaobjekt

en: Looks like you don't use BP Album. Is there any other BuddyPress Plugin you want an importer for?
sv: Det verkar som att du inte använder BP Album. Finns det något annat BuddyPress-tillägg som du skulle vilja importera från?

en: MP3 file you have uploaded is currupt.
sv: MP3-filen du har laddat upp är korrupt.

en: Manage Media
sv: Ordna mediaobjekt

en: Max file Size Limit :
sv: Max för filstorlek :

en: Media
sv: Galleri

en: Media Attributes
sv: Mediaattribut

en: Media File you have tried to upload is not supported. Supported media files are .jpg, .png, .gif, .mp3, .mov and .mp4.
sv: Filen du har försökt ladda upp stöds inte. Filtyper som stöds är .jpg, .png, .gif, .mp3, .mov och .mp4.

en: Media Files
sv: Mediafiler

en: Media Gallery
sv: Galleri

en: Media Size Import
sv: Importera storlek på medieobjekt

en: Media Stats
sv: Mediastatistik

en: Media Type
sv: Mediatyp

en: Media display pagination option
sv: Sidnumrering

en: Media updated Sucessfully
sv: Mediaobjektet har uppdaterats

en: Merge
sv: Slå ihop

en: Merge Album
sv: Slå ihop album

en: Migration
sv: Migrering

en: Modify Image
sv: Redigera bild

en: Move
sv: Flytta

en: Move Selected
sv: Flytta markerade

en: Move Selected media to another album.
sv: Flytta valt mediaobjekt till ett annat album.

en: Move selected media to the album :
sv: Flytta valt mediaobjekt till följande album :

en: Multiple global albums can be created beforehand. One of these can be chosen as the default album.
sv: Flera globala album kan skapas på förhand. Ett av dessa kan väljas som standard.

en: Music
sv: Musik

en: Name
sv: Namn

en: New Album
sv: Nytt album

en: New Feature
sv: Ny funktion

en: Next
sv: Nästa

en: No album found
sv: Inga album hittades

en: No album found in Trash
sv: Inga album i papperskorgen

en: No file was uploaded
sv: Ingen fil laddades upp

en: No items
sv: Inga filer

en: No time remaining.
sv: Ingen tid kvar.

en: Now you can see user's liked media page. A new tab "Likes" has been added.
sv: Nu kan du se vilka medieobjekt en användare har gillar. En ny Gilla-sida ("Likes") har lagts till.

en: Number of media items to show in activity stream
sv: Antal mediaobjekt som visas i aktivitetsflödet

en: Number of media per page
sv: Antal mediaobjekt per sida

en: Number of thumbnails to generate on video upload
sv: Antal tumnaglar som ska skapas när en video laddas upp

en: OFF
sv: AV

en: ON
sv: PÅ

en: Only you
sv: Bara du

en: Oops !! There's no media found for the request !!
sv: Oops! Ingen media hittades.

en: Options
sv: Alternativ

en: Organize media into albums
sv: Organisera mediaobjekt i album

en: Other Settings
sv: Andra inställningar

en: Parent
sv: Förälder

en: Paste your CSS code
sv: Klistra in din CSS-kod

en: Per user upload quota
sv: Maxtak för uppladdning

en: Phone
sv: Telefon

en: Photo
sv: Bild

en: Photos
sv: Bilder

en: Please Backup your <strong>DATABASE</strong> and <strong>UPLOAD</strong> folder before Migration.
sv: Säkerhetskopiera din <strong>databas</strong> och <strong>upload</strong>-mappen innan migrering

en: Please Migrate your Database
sv: Migrera din databas

en: Please do not refresh this page.
sv: Ladda inte om den här sidan.

en: Please enter some content to post.
sv: Skriv något att posta.

en: Please select some media.
sv: Välj några mediaobjekt

en: Post to Twitter
sv: Posta till Twitter

en: Post to Twitter Now
sv: Posta till Twitter nu

en: Posted
sv: Postad

en: Premium Add-ons
sv: Premiumtillägg

en: Prev
sv: Föregående

en: Privacy
sv: Sekretess

en: Privacy :
sv: Sekretess :

en: Privacy:
sv: Sekretess:

en: Profile Albums
sv: Profilalbum

en: Public
sv: Publik

en: RSS Feed/Podcasting Support
sv: Stöd för RSS-feeds/podcasts

en: Rate on Wordpress.org
sv: Betygsätt på Wordpress.org

en: Rate rtMedia on Wordpress.org
sv: Betygsätt rtMedia på Wordpress.org

en: Reasons to buy rtMedia-PRO
sv: Anledningar att köpa rtMedia-PRO

en: Regen. Thumbnail
sv: Regenerera tumnagel

en: Regenerate Pending Thumbnails
sv: Regenerera väntande tumnaglar

en: Regenerate Thumbnail
sv: Regenerera tumnagel

en: Regenerate Video Thumbnails
sv: Regenerera videotumnaglar

en: Regenerate Video Thumbnails Done
sv: Videotumnaglar har regenererats.

en: Remove from queue
sv: Ta bort från kö

en: Report Button & Moderation Tools
sv: Rapportknapp och verktyg för moderering

en: Right Now in rtMedia
sv: rtMedia just nu

en: Save
sv: Spara

en: Save Changes
sv: Spara ändringar

en: Save Settings
sv: Spara inställningar

en: Search Albums
sv: Sök efter album

en: Select Album to merge with :
sv: Välj album att slå ihop med :

en: Select All Visible
sv: Välj alla synliga

en: Select your files
sv: Välj filer

en: Set Featured
sv: Välj utvald

en: Set as Featured
sv: Välj som utvald

en: Set default privacy for media
sv: Välj standardinställning för sekretess

en: Settings
sv: Inställningar

en: Settings saved successfully
sv: Inställningarna har sparats

en: Settings saved.
sv: Inställningarna har sparats

en: Share on Facebook
sv: Dela på Facebook

en: Share on Facebook Now
sv: Dela på Facebook nu

en: Show URL previews in BuddyPress activity.
sv: Visa URL-förhandgranskning i BuddyPress-aktiviteter

en: Sidebar widgets
sv: Widgets i sidopanel

en: Someone has asked to reset the password for the following site and username.
sv: Någon vill återställa lösenordet för följande webbplats och användarnamn:

en: Something went wrong. Please try again.
sv: Något gick fel. Prova igen.

en: Sorry !! There's no media found for the request !!
sv: Hoppsan, här var det tomt.

en: Sorry !! You do not have rights to edit this media
sv: Du har inte rätt att redigera detta.

en: Sort Media
sv: Sortera medieobjekt

en: Spread the Word
sv: Sprid ordet

en: Start Import
sv: Börja importera

en: Start upload
sv: Ladda upp

en: Subject
sv: Ämne

en: Submit
sv: Skicka

en: Submit a Bug Report
sv: Skicka buggrapport

en: Submit a New Feature Request
sv: Skicka önskemål om en ny funktion

en: Subscribe
sv: Prenumerera

en: Subscribe to our Feeds
sv: Prenumerera på våra flöden

en: Thank you for your time.
sv: Tack för att du tog dig tid.

en: The MP3 file you have uploaded is not an audio file.
sv: MP3-filen du har laddat upp är inte en ljudfil.

en: The MP3 file you have uploaded is using an unsupported audio format. Supported audio format is MP3.
sv: MP3-filen du har laddat upp använder ett ljudformat som inte stöds. Det ljudformat som stöds är MP3.

en: The MP4 file you have uploaded is not a video file.
sv: MP4-filen du har laddat upp är inte en videofil.

en: The MP4 file you have uploaded is using an unsupported video codec. Supported video codec is H.264.
sv: MP4-filen som du har laddat upp använder en video codec som inte stöds. Stöd finns för H.264.

en: The album is empty.
sv: Albumet är tomt.

en: The only complete media solution for WordPress, BuddyPress and bbPress
sv: Den enda kompletta medialösningen för WordPress, BuddyPress och bbPress

en: The web browser on your device cannot be used to upload files.
sv: Din webbläsare kan inte användas för att ladda upp filer här.

en: Themes
sv: Teman

en: There are no comments on this media yet.
sv: Inga kommentarer än.

en: There is no media found to migrate.
sv: Hittade ingen media att migrera.

en: There was an error saving, please try again
sv: Det uppstod ett fel när ändringen skulle sparas, prova igen

en: These will let you display a gallery or an uploader in a sidebar. Several of them can be used in a single sidebar.
sv: Dessa låter dig placera ett galleri eller en uppladdare i en sidopanel. Det går att använda flera av dem i samma sidopanel.

en: This import process is irreversible. Although everything is tested, please take a <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">backup of your database and files</a>, before proceeding. If you don't know your way around databases and files, consider <a target="_blank" href="%s">hiring us</a>, or another professional.
sv: Importeringsprocessen går inte att ångra. Därför är det bra om du <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">säkerhetskopierar din databas och dina filer</a> innan du fortsätter. Om du inte känner dig säker på hur man gör, överväg att <a target="_blank" href="%s">anlita oss</a> eller någon annan kunnig.

en: This media is uploaded. Are you sure you want to delete this media?
sv: Det här mediaobjektet har laddats upp. Är du säker på att du vill radera det?

en: This will allow handling API requests for rtMedia sent through any mobile app.
sv: Detta kommer att tillåta hantering av APT-requests till rtMedia från mobilappar.

en: This will allow you to set album privacy while creating albums or change album privacy with editing albums too.
sv: Detta gör att du kan välja sekretessinställningar för album när du skapar eller redigerar album.

en: Title :
sv: Titel :

en: To reset your password visit the following address, otherwise just ignore this email and nothing will happen.
sv: Klicka på länken för att återställa ditt lösenord. Om du inte vill återställa det kan du strunta i det här mailet.

en: Total
sv: Totalt

en: Total Videos
sv: Totalt antal videor

en: Tweet this
sv: Tweet

en: Type Comment...
sv: Skriv kommentar

en: Types
sv: Typer

en: URL preview in BuddyPress activity
sv: Förhandsgranskning av URL i BuddyPress-aktivitet

en: Unknown file upload error.
sv: Okänt fel uppstod när filen skulle laddas upp.

en: Unlike
sv: Sluta gilla

en: Unselect All Visible
sv: Välj bort alla synliga

en: Untitled Album
sv: Album utan titel

en: Update Database
sv: Uppdatera databas.

en: Upgrade to rtMedia PRO Now
sv: Uppgradera till rtMedia PRO nu

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Upload Media
sv: Ladda upp media

en: Upload will start only after you enter content and click Post Update.
sv: Uppladdningen startar efter att du har fyllt i innehåll och klickat på Uppdatera.

en: Uploade failed due to internal server error.
sv: Uppladdningen misslyckades på grund av internt serverfel.

en: Uploaded
sv: Uppladdad

en: Uploading
sv: Laddar upp

en: Usage Stats
sv: Användarstatistik

en: Use lightbox to display media
sv: Använd lightbox för att visa mediaobjektet

en: User's Favorites
sv: Användarens favoriter

en: User's liked media page
sv: Användarens gilla-sida

en: Username: %s
sv: Användarnamn: %s

en: Users
sv: Användare

en: Users can create their own list of favorite media.
sv: Användare kan skapa egna listor med sina favoriter.

en: Users can download photos, videos and music. Admin has option to allow download the media.
sv: Användarna kan ladda ner foton, videor och musik.

en: Users can report media if they find it offensive. Set number of reports to automatically take down media.
sv: Användarna kan rapportera media som de uppfattar som stötande. Ange antal rapporter som krävs för att media ska tas bort automatiskt.

en: Video Thumbnail
sv: Videotumnagel

en: Video Thumbnail:
sv: Videotumnagel:

en: Videos
sv: Filmer

en: View Album
sv: Visa album

en: View single media in facebook style lightbox.
sv: Visa enskilda bilder (eller andra mediaobjekt) i en lightbox i stil med Facebooks galleri.

en: Waiting
sv: Väntar

en: Warning!
sv: Varning!

en: Website
sv: Webbplats

en: Who can create Albums in this group?
sv: Vem kan skapa album i den här gruppen?

en: Why don't you try adding some instagram like effects to your images?
sv: Varför inte prova att lägga Instagram-liknande effekter på dina bilder?

en: Width
sv: Vidd

en: With Media
sv: Har mediaobjekt

en: With this feature you can create your audio playlists and listen to your favorite music at will.
sv: Med den här funktionen kan du skapa spellistor och lyssna på din favoritmusik.

en: Without leaving your WordPress dashboard, you can contact us for help using a support form.
sv: Du kan kontakta oss via supportformuläret utan att lämna din WordPress-panelen.

en: WordPress Comment Attachment
sv: Bifoga i kommentarer

en: You are not allowed to upload/attach media.
sv: Du har inte behörighet att ladda upp media.

en: You can add, view and download documents like txt, doc, pdf, also add and upload other file types like zip, tar and tar.gz etc.
sv: Du kan lägga till, visa och ladda ner filtyper som txt, doc, pdf, och dessutom lägga till och ladda upp andra filtyper som zip, tar och tar.gz etc.

en: You can attach files to WordPress comments.
sv: Du kan bifoga filer i WordPress-kommentarer

en: You can attach files to bbPress topic and reply.
sv: Du kan bifoga filer till ämnen och svar i bbPress.

en: You can consider rtMedia Team for following :
sv: Du kan kontakta rtMedia Team för följande :

en: You can edit media in bulk mode.
sv: Det går att redigera media i mängd

en: You can set upload quota for users on the daily, monthly and lifetime basis.
sv: Du kan sätta en gräns för hur mycket användare kan ladda upp, per dag, månad eller totalt.

en: You can signup for rtMedia affiliate program from <a href="https://rtcamp.com/affiliates">here</a>
sv: Du kan registrera dig för rtMedias affiliateprogram <a href="https://rtcamp.com/affiliates">här</a>

en: You can sort media from media gallery according to media size and the date of media upload.
sv: Du kan sortera media i galleriet efter storlek och uppladdningsdatum.

en: You do not have sufficient privileges to view this gallery
sv: Du har inte rätt att se det här galleriet.

en: You might need to
sv: Du behöver kanske

en: You need to have either ImageMagick or GD library installed on your server for this addon to work.
sv: Du behöver ha antingen ImageMagick eller GB library installerat på din server för att detta tillägg ska fungera.

en: You no longer need to download media from URL and then upload it. Just provide link and rtMedia will handle it.
sv: Du behöver inte längre ladda ner ett medieobjekt från nätet, spara det och sedan ladda upp det. Skriv bara in länken, så tar rtMedia hand om det.

en: Your SSH / FTP host:
sv: Din SSH / FTP host:

en: Your SSH / FTP login:
sv: Ditt SSH / FTP användarnamn:

en: Your SSH / FTP password:
sv: Ditt SSH / FTP lösenord:

en: Your WP Admin Login:
sv: Ditt WP-admin användarnamn:

en: Your WP Admin password:
sv: Ditt WP-admin lösenord:

en: Your friends
sv: Dina vänner

en: [%s] Password Reset
sv: [%s] Lösenordsåterställning

en: account
sv: konto

en: ago
sv: sedan

en: album created successfully.
sv: Albumet har skapats.

en: already following
sv: följer redan

en: avatar updated
sv: avataren har uppdaterats

en: bbPress Attachment
sv: bbPress bifoga

en: bp activities
sv: bp aktivitet

en: by
sv: av

en: change thumbnail size
sv: ändra storlek på tumnaglar

en: comment content missing
sv: kommentarinnehåll saknas

en: comment deleted
sv: kommentaren har raderats

en: comment posted
sv: kommentaren har postats

en: email already exists
sv: e-postadressen finns redan

en: email empty
sv: e-post är tomt

en: fields empty
sv: tomma fält

en: follow user id missing
sv: följ användar-id saknas

en: for preview.
sv: för förhandsgranskning

en: here
sv: här

en: here to migrate media from rtMedia 2.x to rtMedia 3.0+.
sv: här för att ming

en: hour
sv: timme

en: image type missing
sv: bildtyp saknas

en: incorrect password
sv: inkorrekt lösenord

en: incorrect username
sv: inkorrekt användarnamn

en: invalid comment/media id
sv: felaktig kommentar/media id

en: invalid email
sv: felaktig e-postadress

en: less
sv: mindre

en: liked media
sv: Gillade medieobjekt

en: login success
sv: inloggningen lyckades

en: media comments
sv: mediakommentarer

en: media likes
sv: medieobjekt gillade

en: media list
sv: medielista

en: media updated
sv: medieobjektet har uppdaterats

en: minute
sv: minut

en: more
sv: mer

en: my comments
sv: mina kommentarer

en: name/location empty
sv: namn/plats tom

en: new user created
sv: ny användare har skapats

en: no comment id
sv: inget kommentar-id

en: no comments
sv: inga kommentarer

en: no file
sv: ingen fil

en: no likes
sv: ingen har gillat ännu

en: no media found for requested media type
sv: inget medieobjekt har hittats för den här mediatypen

en: no profile found
sv: ingen profil hittades

en: no title
sv: ingen titel

en: not a video ...
sv: inte en video ...

en: not following
sv: följer inte

en: or
sv: eller

en: password do not match
sv: lösenordet matchar inte

en: people like this
sv: personer gillar detta

en: profile fields
sv: profilfält

en: profile updated
sv: profilen har uppdaterats

en: reset link sent
sv: återställningslänk har skickats

en: rtMedia Custom CSS
sv: rtMedia egen CSS

en: rtMedia Migration
sv: rtMedia migrering

en: rtMedia Photo Watermark add-on let you add text or copyright on your images uploaded using rtMedia.
sv: Tillägget rtMedia Photo Watermark gör det möjligt att vattenmärka dina bilder med valfri text eller copyright när du laddar upp dem.

en: rtMedia Privacy
sv: rtMedia sekretess

en: rtMedia Pro is released
sv: rtMedia Pro har släppts

en: rtMedia Sizes
sv: rtMedia storlekar

en: rtMedia Types
sv: rtMedia typer

en: rtMedia default styles
sv: rtMedias CSS

en: second
sv: sekund

en: started following
sv: började följa

en: stopped following
sv: slutade följa

en: unfollow id missing
sv: avfölj id saknas

en: unliked media
sv: Ogillade medieobjekt

en: update permalink structure
sv: uppdatera permalänkstrukturen

en: upload failed, check size and file type
sv: uppladdningen misslyckades, kontrollera storlek och filtyp

en: user activities
sv: användare aktivitet

en: username already registered
sv: användarnamnet används redan

en: username/email not registered
sv: användarnamn/e-post är inte registrerad

en: username/password empty
sv: användarnamn/lösenord tomt
